reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AMD Komponenty | 02 lipca 2013

Super mocny procesor AMD

Firma AMD zaprezentowała swój najmocniejszy procesor z rodziny FX, który taktowany ma być z częstotliwością bazową 5 GHz. W połączeniu z architekturą Piledriver, nowe procesory mają oferować niespotykaną wydajność, tak bardzo cenioną u graczy.

Firma AMD na targach E3 zaprezentowała swój najmocniejszy procesor stworzony z myślą o graczach. Należeć ma do rodziny FX, a oznaczony został symbolem FX-9590. To co go wyróżnia to częstotliwość taktowania (dostępna w jednostkach komercyjnych), wynosząca aż 5 GHz. To w połączeniu z architekturą Piledriver i 8-mioma rdzeniami ma gwarantować niespotykaną wydajność. Warto wspomnieć, że ta wysoka częstotliwość pracy oferowana ma być w trybie Turbo. W ofercie znajdziemy także jego nieznacznie wolniejszego brata, lecz również mogącego się pochwalić mianem potężnego. Mowa tu o FX-9370, który taktowany może być z częstotliwością 4,7 GHz w trybie Turbo.
„Nowe procesory FX 5 GHz mają sprostać najbardziej wymagającym graczom, pozwalając na odpalenie gier w najwyższych rozdzielczościach w wysokich detalach.” - Bernd Lienhard, jeden z głównych managerów AMD.
Dodajmy też, że funkcja Turbo doczekała się wersji 3.0, która jeszcze sprawniej pozwala na dynamiczne dostosowanie mocy obliczeniowej (podkręcając taktowanie procesora i włączając dodatkowe rdzenie), do mniej lub bardziej wymagających zadań. Pozwala to nie tylko na osiąganie wysokiej wydajności, ale także na oszczędność w zużyciu energii wtedy, kiedy dodatkowa moc nie jest aż tak potrzebna. To kolejny dowód na to, że AMD idzie do przodu i jest jedną z firm które napędzają rynek. To AMD w 2000 roku jako pierwsza z firm pokonała barierę 1 GHz w swoich procesorach, wprowadziła architekturę 64-bitową kompatybilną z systemem Windows, a także jako pierwsza firma wprowadziła procesory 2-rdzeniowe, 4-rdzeniowe i APU (integracja GPU z CPU), jak przypomina sam producent.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2