reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 czerwca 2013

Logika na bardzo niskie napięcia

Firma NXP wprowadza na rynek nową rodzinę układów logicznych, które pracować mogą przy napięciu od 0,8 V. Producent gwarantuje również, że układy te będą cechować się wysoką wydajnością.

Firma NXP zaprezentowała swoją nową rodzinę układów logicznych AXP, cechującą się wysoką wydajnością i możliwością pracy przy bardzo niskim napięciu. Typowe napięcie zasilania tych układów kształtuje się w granicach od 0,7 do 2,76 V.
Połączenie niskiego napięcia (do 1,2 V) pracy i krótkiego czasu nie było do tej możliwe, do teraz. AXP to zmienia, czyniąc tym samym tą rodzinę układami unikalnymi. - Clifford Lloyd
Komponenty te łączą w sobie dwie zalety, czyli możliwość pracy przy niskim napięciu i z małą mocą oraz krótki czas propagacji na poziomie 2,9 ms, co do tej pory nie było możliwe, jak powiedział Clifford Lloyd. Układy te są konfigurowalne i mogą wykonywać wiele rodzajów funkcji logicznych. Dzięki temu udaje się zmniejszyć koszty budowy gotowej aplikacji i zajmowaną przez nią powierzchnię, element tak ważny w urządzeniach mobilnych. Temu ostatniemu zastosowaniu sprzyja także niskie zużycie energii (m.in. przez wspomniane niskie napięcie pracy). Udało się je umieścić w beznóżkowych obudowach MicroPack. Zalecany temperaturowy zakres pracy zawiera się w przedziale od -40 do 85 stopni Celsjusza. Ich zastosowaniem mają być głównie tablety, smartphony, sprzęt medyczny przenośny, itd.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2019 16:34 V14.7.10-2