reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 maja 2013

Bardzo małe przełączniki obciążenia

TEE wprowadza na rynek nowe przełączniki obciążenia o wydajności 1 A, przeznaczone do pracy w urządzeniach przenośnych. Dzięki nowemu procesowi CMOS charakteryzują się szerokim zakresem napięć pracy.
Firma Toshiba Electronics Europe przedstawiła swoje najnowsze przełączniki obciążenia o wydajności prądowej sięgającej 1 A. W TCK101G i TCK102G nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie to, że taką wydajność udało się zamknąć w naprawdę małej obudowie, ale o tym zaraz. Przeznaczeniem tych układów są głównie urządzenia przenośne.

Szeroki zakres napięć pracy, wynoszący od 1,1 do 5,5 V jest zasługą usprawnionego procesu CMOS. Inną zaletą z tego wynikającą jest niska rezystancja, około 55 mΩ, przy napięciu wejściowym 3.3 V i prądzie wyjściowym 500 mA.

Bardzo mały prąd pobierany na potrzeby własne (0,1 uA) i spoczynkowy to dodatkowe ich zalety. Pozwala to zmniejszyć prąd pobierany w trybie czuwania gotowego urządzenia, co jest jak wiemy jest szczególnie istotne przy zasilaniu z akumulatorów.

Do wbudowanych zabezpieczeń zaliczyć można ogranicznik prądu rozruchowego i ochrona przed przegrzaniem. Pierwszy z układów posiada dodatkowo układ automatycznego rozładowania. Oba komponenty zamknięto w obudowie WCSP8 o wymiarach 0,8 na 1,2 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2