Organised by
evertiq
TEC - The Evertiq Conference
/
/
/
/
/

PROGRAM TEC


Zapraszamy na szereg interesujących seminariów i prezentacji. Przez cały dzień równolegle z wykładami będzie odbywać się wystawa table-top, sprzyjająca rozmowom handlowym i nawiązywaniu nowych kontaktów z wystawcami i odwiedzającymi.

Lunch będzie serwowany pomiędzy godziną 12.00 a 14.00.
Kawa, herbata, zimne napoje i przekąski są dostępne przez cały dzień na bufetach. • 09:30 - 10:00
  Rynek przemysłowych wyświetlaczy TFT, OLED i EPD (E-Paper)
  Kamil Kozłowski - COO - Unisystem
  Przed łańcuchem dostaw wyświetlaczy przemysłowych stawiane są bardzo wysokie wymagania. Ilości bywają niewielkie, rozwój projektów długi, a cena coraz częściej musi konkurować z rozwiązaniami konsumenckimi. Prezentacja będzie próbą analizy rynku i możliwych sposobów unikania problemów związanych z ryzykiem stabilności dostaw przy zachowaniu niskiej ceny jednostkowej.
 • 10:00 - 10:30
  Technologia bezprzewodowego przesyłu energii - standard Qi oraz specjalizowane materiały ekranujące
  Piotr Gierwiatowski - Field Application Engineer - Wurth Elektronik Polska
  W czasie wykładu przedstawione zostaną bieżące trendy w technologii bezprzewodowego przesyłu energii. Poruszony zostanie temat obecnie funkcjonujących na rynku standardów ze szczególnym naciskiem na wiodący pod kątem popularności i łatwości zaimplementowania standard "Qi". Przedstawiona zostanie strona techniczna zagadnienia taka, jak poprawny dobór cewek transmisyjnych oraz sposoby zwiększania sprzężenia magnetycznego przy zastosowaniu nowych materiałów ekranujących.
 • 10:30 - 11:00
  Nowe stopy lutownicze dla zwiększonej niezawodności połączeń
  Timothy O'Neill - AIM
  Ekspansja układów elektronicznych w takich aplikacjach jak wysokowydajne oświetlenie LED czy elektronika samochodowa wymaga by stopy lutownicze pracowały w temperaturze wyższej niż 150 °C. Przy wysokich temperaturach pracy mikrostruktura stopu SAC305 ulega znacznej ewolucji, co prowadzi do pogorszenia wytrzymałości mechanicznej i zmniejszenia odporności na odkształcenia. W trakcie tego wykładu zaprezentowany zostanie nowatorski i charakteryzujący się wysoką niezawodnością bezołowiowy stop lutowniczy. Parametry mechaniczne będą porównywane w odniesieniu do stopów lutowniczych typu SAC. Wykazane zostanie, że nowy stop posiada lepsze właściwości mechaniczne jak również relatywnie niską temperaturę rozpływu, dlatego też może być idealnym materiałem lutowniczym do trudnych i wymagających zastosowań.
 • 11:00 - 11:30
  Dlaczego sektor kosmiczny w Polsce?
  dr Krzysztof Kanawka - CEO - Blue Dot Solutions
  Od kilku lat rozwija się polski sektor kosmiczny. Dla przeciętnej osoby może jednak to określenie w połączeniu z Polską brzmieć dość egzotycznie. Okazuje się jednak, że "kosmos w Polsce" ma duży sens!
 • 11:30 - 12:00
  Standardy lutowania ESA - szansa dla polskich firm
  Marcin Sudomir - Dyrektor Działu Szkoleń - Renex EEC
  Przemysł kosmiczny ostatnimi laty w naszym kraju rozwija się w pełni. A to wszystko dzięki członkostwu Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej które rozpoczęło się w 2012 roku. Dla polskich firm, działalność związana z branżą kosmiczną to duża szansa na wzrost innowacyjności oraz uzyskanie możliwości dostępu do najbardziej zaawansowanych technologii. W wykładzie przedstawiona zostanie polityka i procedury ESA w zakresie szkoleń i certyfikacji. Omówiony zostanie również zakres tematyczny standardów ESA, m.inECSS-Q-ST-70-38, ECSS-Q-ST-70-28, ECSS-Q-ST-70-26, ECSS-Q-ST-70-08.
 • 12:00 - 12:30
  Krytyczne aplikacje elektroniczne – ograniczenia materiałowe i technologiczne
  Piotr Ciszewski - Semicon
  Mariusz Sochacki - Semicon
  Prezentacja dotyczy wybranych aspektów związanych z doborem materiałów, podzespołów i technologii wykorzystywanych przy produkcji urządzeń i systemów elektronicznych dla aplikacji krytycznych, do których zaliczyć należy przede wszystkim produkty dla przemysłu kosmicznego, militarnego, lotniczego i medycznego. Zakres prezentowanych rozwiązań będzie dotyczył przede wszystkim tematyki:projektowania obwodów drukowanych, doboru komponentów aktywnych i pasywnych, metod identyfikacji podrabianych komponentów, doboru podsystemów elektronicznych, w tym układów zasilania, przygotowania produkcji obwodów elektronicznych, technologii montażu płytek drukowanych, doboru materiałów chemicznych stosowanych w produkcji elektronicznej (kleje, zalewy, preparaty elektroprzewodzące i termoprzewodzące), konstrukcji mechanicznych używanych w obudowach o podwyższonej wytrzymałości oraz certyfikacji materiałów, podzespołów i produktów.
 • 12:30 - 13:00
  4 rewolucja przemysłowa
  Marcin Mędrala - Business Unit Manager - Fitech
  Odpowiedzią na pytanie przedsiębiorców, jak zachować konkurencyjność oraz sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów jest 4 rewolucja przemysłowa oparta na nowościach technologicznych takich jak Artificial Intelligence, Industrial IOT, Smart Factory, Robotics & Automation. Poznanie, zrozumienie oraz integracja tych czynników pozwoli zrealizować założone cele oraz umożliwi dynamiczny rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych.
 • 13:00 - 13:30
  Dofinansowanie z Funduszy UE – jak skutecznie aplikować?
  Anna Zaleska - Senior Manager - Crido Taxand
  Warsztat ma na celu przedstawienie zagadnień istotnych z punktu widzenia aplikowania o dofinansowanie publiczne, w tym zwłaszcza z Funduszy UE. Podczas spotkania omówione zostaną przede wszystkim kwestie takie jak:  definicja małych i średnich przedsiębiorstw – jak sprawdzić status firmy?  jakiego rodzaju koszty można kwalifikować do dofinansowania?  czym różnią się badania przemysłowe od prac rozwojowych?  jakie są formy współpracy w relacji „biznes-nauka” przy realizacji projektów B+R?  z jakich programów dofinansowania mogą skorzystać przedsiębiorcy w 2017 r.?  Program Operacyjny Inteligentny Rozwój czy może Regionalny Program Operacyjny – jak wybrać optymalne źródło dofinansowania?
 • 13:30 - 14:00
  Innowacyjne technologie laserowe w produkcji elektroniki
  Florian Roick - Strategic Product Management - LPKF
  Metody produkcji szablonów do nadruku pasty oraz ich wpływ na precyzję wykonania , proces depanelizacji bez naprężeń oraz spajanie plastiku przy zastosowaniu lasera - trzy innowacyjne technologie w jednym wykładzie.
 • 14:00 - 14:30
  Kierunki rozwoju rozwiązań do montażu elektroniki a idea Przemysłu 4.0
  Tomasz Dublasiewicz - CEO - Amtest
  Jak rewolucja przemysłowa 4.0 i Internet Rzeczy wpłynie na nasze życie i wymagania produkcji przemysłowej.
 • 14:30 - 15:00
  Rozpraszanie ciepła w wymagajacych aplikacjach
  Bogusław Bartosz - Henkel Group Product Manager - MCC
  Jak zarządzać ciepłem w układach elektronicznych, czyli produkty o szczególnych właściwościach termo-przewodzących.
 • 15:00 - 15:30
  Innowacyjne systemy wspomagania produkcji
  Michał Łepkowski - PB Technik
  W prezentacji zostaną przedstawione trzy zupełnie odmienne koncepcje wspomagające produkcję, zmierzające do poprawienia wydajności, zmniejszenia ilości błędów, oraz pełnego śledzenia komponentów wykorzystywanych w produkcji.

Kontakt

Sprzedaż
Łukasz Jaeszke
+48 609 130 180
Project Manager
Henrik Björsell
+46 70 371 90 09
Program Konferencji
Łukasz Jaeszke
+48 609 130 180
Pomoc
Support TEC