reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladek-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 grudnia 2012

Kodak sprzedał patenty za 525 mln USD

Widmo bankructwa odsunięte - Kodak sprzedał 1100 patentów za 525 mln USD, co pozwoli firmie uzyskać kredyt w wysokości 830 mln USD.
Co prawda Kodak wyceniał pakiet swoich patentów na ponad 2 mld USD, ale i tak kwota, którą udało się wynegocjować, wystarczy na uzyskanie pożyczki w wysokości 830 mln USD. Pieniądze mają pomóc wydostać firmę z zapaści już na początku przyszłego roku.

Wcześniej wiadomo było, że patentami firmy fotograficznej zainteresowane są Apple i Google. Spółki oferowały pół miliarda dolarów. Okazuje się jednak, że umowę podpisało konsorcjum złożone z wielu firm: Adobe Systems, Amazon.com, Apple, Facebook, Fujifilm, Google, Huawei Technologies, HTC Corp, Microsoft Corp, Research In Motion, Samsung Electronics i Shutterfly – podaje Reuters. Konsorcjum reprezentują dwie spółki specjalizujące się w zbieraniu patentów Intellectual Ventures i RPX Corp.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1