reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 20 grudnia 2012

Po 14 latach Samsung wyprzedził Nokię

Samsung niepodzielnie króluje na rynku telefonów komórkowych i smartfonów. Jak podaje agencja [i]IHS iSuppli[/i] koreański gigant wyprzedził Nokię po 14 latach panowania.
W prognozach za cały rok 2012 Nokia spadła na drugie miejsce na rynku telefonów komórkowych z 24% udziałów. Natomiast udział Samsunga IHS iSuppli ocenia na 29%. Następni są Apple, ZTE i LG.Jeśli chodzi o smartfony, to według ocen IHS iSuppli Samsung kontroluje 28% rynku i wyprzedza Apple o 8%. Nokia jest trzecia – 5% udziałów. Fińska spółka odnotowuje jednak świetne wyniki sprzedaży nowego smartfonu Lumia, którego zaczyna brakować w magazynach. Nie wiadomo jednak na razie, czy nie jest to wynik zbyt ostrożnego planowania producenta.

Według IHS iSuppli, sprzedaż smartfonów w 2012 r. wzrośnie o 35,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Tymczasem całkowita sprzedaż telefonów komórkowych wzrośnie tylko o ok. 1%. Udział smartfonów w rynku ma sięgnąć 56% w 2013 r.


© IHS iSuppli

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2