reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea-dreamstime.com Rynki | 28 grudnia 2012

Polski rynek elektroniczny będzie rosnąć w 2013 r.

Czy przyszły rok będzie lepszy czy gorszy dla branży elektronicznej? PAIiIZ powołuje się na prognozę ekspertów z Business Monitor International, według których czeka nas poprawa.
7,6 mld USD – tyle ma wynieść wartość polskiego rynku elektronicznego w przyszłym roku. Eksperci z Business Monitor International (BMI) przewidują sukcesywny wzrost spowodowany głównie rosnącym popytem na produkty cyfrowe i spadającymi cenami oraz wzrastającymi dochodami społeczeństwa.

Według prognoz BMI wzrośnie także sprzedaż w handlu detalicznym, do 2014 r. zwiększy się o 28% (do poziomu 495 mld PLN) w porównaniu z 2010 r. Co więcej, rynek elektroniki będzie należał do najszybciej rozwijających się segmentów w Polsce.

W Polsce działa ponad 318 firm zatrudniających minimum 10 osób prowadzących działalność w sektorze elektronicznym. Zatrudnionych w nich jest 55 tys. pracowników. Około 95% całej produkcji jest wytwarzane przez średnie i duże przedsiębiorstwa.

---
Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1