reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir-majkic-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2012

Sidus rozwija urządzenia z układami FPGA

Zielonogórska firma podpisała w zeszłym tygodniu umowę z Binary Helix. Zapytaliśmy prezesa firmy Sidus o szczegóły dotyczące tej współpracy i o profil działalności firmy.
- Z firmą Biary Helix współpracujemy od początku naszego istnienia i jest to współpraca inżynierska – powiedział Marcin Nowakowski, prezes firmy Sidus. - Teraz rozwijamy swój dział sprzedaży i prowadzimy dystrybucję reduktorów zużycia energii elektrycznej firmy Binary Helix w województwie lubuskim.

Jednak firma Sidus jest także firmą projektową. Założona w marcu tego roku przez trzech entuzjastów, ma już na swoim koncie dwa produkty wykonane na zlecenie firm zewnętrznych – są to mierniki prądu elektrycznego oraz bezdotykowy termometr.

W tej chwili Sidus opracowuje biznes plan na przyszły rok, który na razie musi pozostać tajemnicą. Wiadomo jednak, że firma stara się o dofinansowanie
Przede wszystkim pracujemy nad rozwojem minikomputera opartego na układach FPGA, który może być używany w klastrach obliczeniowych. Urządzenia z układami FPGA dają dużą moc obliczeniową i są opłacalne przy małoseryjnych projektach.
przy wykorzystaniu Sieci Aniołów Biznesu, czyli przedsiębiorców, którzy mogą zainwestować w projekt, który uznają za opłacalny. Zapytaliśmy Marcina Nowakowskiego o to, jakimi projektami zamierza się zajmować firma w przyszłym roku.

Marcin Nowakowski chwali sobie współpracę z Parkiem Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego – Duży plus to możliwość kontaktu z innymi firmami. Dobrze działa uruchomiony program współpracy pomiędzy inkubatorami technologicznymi zlokalizowanymi w różnych parkach. - Firma Sidus współpracuje też z naukowcami z Uniwersytetu Zielonogórskiego, co ułatwia fakt, że siedziba firmy znajduje się w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie uczelni. Poza tym prezes firmy Sidus pozytywnie ocenia zapewnione przez park warunki lokalowe, wyposażenie oraz niski koszt wynajmu pomieszczeń.

Marcin Nowakowski wrócił niedawno z wyjazdu do Doliny Krzemowej, co było nagrodą w I edycji „(R)Ewolucji Firm Akademickich”. Jest autorem wydanej w 2012 r. książki „Picoblaze. Mikroprocesor w FPGA“.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2