reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander-fediachov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2012

Samsung otwiera placówkę w Łodzi

Samsung zainwestuje w Łodzi. Firma otwiera w tym mieście swoje biuro badawczo-rozwojowe - poinformował w piątek PAP wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.
Rozmowy z Samsungiem trwały do lutego, a swoją działalność koreańska firma powinna rozpocząć na początku przyszłego roku.

Wiceprezydent Łodzi mówił, że Samsung chce na początku zatrudnić 150 osób, w większości będą to inżynierowie.

Obszarem działań koreańskiej spółki w Łodzi mają być badania nad zaawansowanym oprogramowaniem odbiorników telewizji cyfrowej oraz oprogramowaniem do urządzeń mobilnych produkowanych przez Samsung.

Marek Cieślak zwrócił uwagę, że Samsung nie będzie inwestował w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma wynajęła powierzchnię w jednym z najnowocześniejszych biurowców w Łodzi. Wiceprezydent liczy, że współpraca będzie się rozwijać i pracę w firmie znajdzie więcej osób.

Firma Samsung Electronics, największy członek Grupy Samsung, jest jedną z największych firm elektronicznych na świecie. Została założona w 1969 roku, obecnie zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach.
---
Źródło: PAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2