reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz-kula-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 grudnia 2012

Elastyczne OLED-y Samsunga jeszcze nie w tym roku

Na elastyczne ekrany OLED produkcji Samsunga przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, spółka przesuwa datę produkcji na 2013 r.
Samsung zapewniał, że pierwsze urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami OLED pod nazwą YOUM powstaną jeszcze w tym roku, ale to już nieaktualne. Koreański gigant być może wykorzysta linie produkcyjne plastikowych OLED-ów przy produkcji szklanych ekranów OLED. Obecne możliwości to 56 tys. szklanych substratów pod wyświetlacze na miesiąc. Jeśli doda się do tego linie do produkcji elastycznych OLED-ów, Samsung mógłby wyprodukować o 8 tys. substratów więcej.

Inny powód opóźnienia to konieczność dalszych prac nad technologią wytwarzania plastikowych OLED-ów.

Giętkie wyświetlacze OLED są bardziej wytrzymałe od tradycyjnych ekranów LCD. I co prawda na początku będą raczej montowane w sztywnej obudowie, ale w przyszłości telefony ze zwijanymi ekranami mogą pojawić się w naszych kieszeniach.

---
Źródło: oled-info.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1