reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea-dreamstime.com Rynki | 05 grudnia 2012

Największe firmy ODM i EMS na świecie

Connector Supplier opublikował listę największych firm ODM i EMS na świecie. Na pierwszym miejscu Foxconn - zapraszamy do sprawdzenia, kto następny.
Pojęcia ODM (original design manufacturer) i EMS (electronic manufacturing services) znamy od ponad dziesięciu lat. Dla producentów elektroniki outsourcing usług do firm ODM i EMS daje mnóstwo korzyści, związanych przede wszystkim z korzystaniem z zaawansowanych rozwiązań technologicznych oraz wykształconej kadry bez ponoszenia dodatkowych inwestycji na przykład w park maszynowy.

Wśród firm ODM prym wiedzie Foxconn, który produkuje urządzenia m.in. dla Apple'a. Foxconn zajmuje też pierwsze miejsce wśród firm EMS.
TOP 10 ODM w 2011 r.

Tabela posiada funkcję zoom.

W poniższej tabeli można sprawdzić jak przez lata zmieniały się firmy w pierwszej dwudziestce w branży EMS. Warto przy tym odnotować przynajmniej kilka przejęć: Flextronics przejął Solectron, a Solectron przejął Nasteel. Celestica przejęła Mfrs Services i Bull Electronics.
TOP 20 EMS w 1999, 2007 i 20011 r.

Tabela posiada funkcję zoom.
© connectorsupplier.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1