reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 grudnia 2012

Innowacyjne technologie montażu SMT w Semiconie

SEMICON podpisał umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie na realizację projektu pt.”Innowacyjne technologie zaawansowanego montażu powierzchniowego (SMT) płytek drukowanych".
Projekt przewidziany jest na okres o 1 stycznia 2012 r. do 31 października 2014 r. i zakłada opracowanie innowacyjnych technologii montażu powierzchniowego płytek drukowanych, pozwalających na zwiększenie możliwości montażowych nowoczesnych układów elektronicznych. Partnerem projektu jest Instytut Tele- i Radiotechniczny.

Szczegółowe cele projektu:
  • opracowanie montażu układów BGA w technologii PoP polegającej na „piętrowym” montażu takich układów, prowadzącego do zwiększenia stopnia ich scalenia oraz miniaturyzacji.
  • opracowanie montażu na giętkich płytkach drukowanych z wykorzystaniem technologii flex-PCB oraz flex-LCD.
  • opracowanie technologii montażu SMT na długich płytkach drukowanych.

W ramach realizacji celów szczegółowych projektu nastąpi zgłoszenie patentowe sposobu przyśpieszenia osiągnięcia równowagi termicznej w procesie lutowania rozpływowego w elementach elektronicznych o dużej masie (takich jak układy BGA) oraz układach w konfiguracji PoP (Package on Package), ukierunkowanych na poprawę warunków lutowania, a w efekcie jakości połączeń lutowanych. Równolegle zgłoszony zostanie wzór użytkowy dotyczący nośnika umożliwiającego płaskorównoległe mocowanie płytek drukowanych flex, decydujący o prawidłowym nadruku pasty lutowniczej w procesie sitodruku.

W celu realizacji projektu przewidziany jest zakup niezbędnych urządzeń technologicznych oraz opracowanie i wykonanie niezawodnego oprzyrządowania technologicznego dla montażu układów PoP. Jednocześnie zostaną wzięte po uwagę ograniczenia jakie wynikają z łączenia różnych technologii montażu: Flex – PCB i Flex-LCD oraz długich płytek PCB. W ramach tych działań planuje się przeprowadzenie prób technologicznych, dobór parametrów i rodzajów laminatów PCB, rodzajów spoiw lutowniczych oraz technologii montażu.

Wyniki badań otrzymane w ramach projektu zostaną opublikowane w czasopismach branżowych oraz przedstawione na cyklicznej konferencji międzynarodowej: International Microelectronics and Packaging Conference – IMAPS-CPMT.

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie, Semicon utworzy nowy dział badawczo-rozwojowy, a dzięki projektowi do sprzedaży trafią nowe typy płytek wykonane w technologiach PoP i flex oraz długie płytki drukowane SMT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1