reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© youssouf-cader-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2012

Czas na rozwój polskich technologii

To hasło konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki na temat współpracy nauki i biznesu oraz rozwoju innowacyjności
Konferencja odbyła się 30 listopada i poruszano na niej takie tematy jak krajowa polityka w zakresie badań i innowacyjności, polskie inicjatywy technologiczne oraz potrzeba rozwoju i wdrożeń rodzimych rozwiązań do polskiej gospodarki.

.
- Do osiągnięcia tych celów potrzebna jest przede wszystkim współpraca sektora naukowo-badawczego z przedsiębiorstwami i efektywne wykorzystywanie kapitału publicznego jako dźwigni dla wydatków prywatnych na działalność B+R – powiedziała wiceszefowa MG.
Według wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej, najważniejszym wyzwaniem polityki innowacyjności jest podniesienie do 2020 r. nakładów na działalność B+R do 1,7 proc. PKB oraz zwiększenie udziału środków prywatnych na działalność badawczo-rozwojową.

Od 2004 r. ponadczterokrotnie wzrósł wskaźnik wydatków na działalność innowacyjną w stosunku do PKB (z 0,56 proc. w 2003 r. do. 0,74 proc. w 2010 r., prognoza za 2011 r. to 0,8 proc.). Wiceminister Henclewska przypomniała, że wysoce konkurencyjna gospodarka oparta na wiedzy i współpracy to główny cel projektu Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki na lata 2014-2020.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1