reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 22 września 2008

Wistron może przejąć fabryki Dell

Tajwański dostawca EMS może stać się nabywcą fabryk Dell. Jak donosiliśmy wcześniej, Dell planuje sprzedać swoje zakłady produkcyjne w ramach projektu obniżki kosztów
Wistron jest jednym z najbardziej zdywersyfikowanych producentów laptopów; jego portfolio produktów obejmuje telefony komórkowe, LCD TV oraz serwery. Wymienione produkty przyniosą firmie około 30% przychodów w bieżącym roku.

Serwis CENS informuje, iż zdaniem obserwatorów rynku, produkcja Wistron jest w szczególności skoncentrowana na rynku konsumenckim. To z kolei leży u podstaw optymistycznego spojrzenia firmy na wielkość dostaw laptopów w tym roku – firma szacuje 20% wzrost. W całym roku 2008 Wistron planuje sprzedać 21 milionów sztuk laptopów. Prezes Simon Lin stwierdził, iż mimo spowolnienia gospodarczego, prognoza ta nie będzie korygowana. W sierpniu firma dostarczyła 1.7 miliona sztuk laptopów i planuje dostawę 2 milionów na wrzesień. Lin spodziewa się kontynuacji wzrostu sprzedaży aż do listopada 2008.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 22 2017 10:36 V8.6.0-2