reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vladek / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 18 września 2012

Tajwańscy producenci LED chcą zainwestować w Polsce

Trzy firmy, specjalizujące się w produkcji LED, chcą zainwestować w Polsce i szukają do tego lokalnych partnerów. Rozwój planuje też łódzki Compal.
Puls Biznesu informuje o wizycie w Polsce trzech tajwańskich firm, specjalizujących się w oświetleniu LED: Delta Electronic, Leadray Energy i Everlight Electronics. Towarzyszył im Shih-Chao Cho, wiceminister gospodarki Tajwanu.

Najbardziej elektryzującym szczegółem wizyty jest fakt, iż tajwańscy przedsiębiorcy chcą oprzeć rozwój swojego biznesu nad Wisłą o współpracę z polskimi partnerami. Mówi o tym na łamach Pulsu Biznesu Shin-Chao Cho: ‘Chcemy sprawdzić, jak moglibyśmy współpracować z polskimi firmami, wypracować system, w którym dostarczamy technologię i komponenty, a montują je polscy partnerzy. Możliwe jest zakładanie joint venture. Wspólnie możemy wymienić w waszym kraju tradycyjne oświetlenie uliczne. Ta technologia zwraca się w pięć lat’.

Tajwańskie inwestycje w Polsce: sukcesy i porażki

© Pinonsky/Dreamstime Projekt BriVictory został definitywnie zamknięty w sierpniu 2012, a Chung-Hong jest stale nękany protestami i sporami, wynikłymi na tle łamania praw pracowniczych.
Sławomir Majman, prezes PAIiIZ, przy tej okazji wspomina ‘udane’ inwestycje tajwańskich przedsiębiorców w Polsce: ‘Zakończyliśmy z sukcesem projekty firm: BriVictory w Gorzowie Wielkopolskim na 1978 osób i 14 mln EUR, Chung- -Hong w Kobierzycach na 8 mln EUR i 108 osób i Compal Europe UK w Łodzi na 3 mln EUR i 18 osób’

W PAIiIZ chyba nie czytają naszego znakomitego portalu. Projekt BriVictory został definitywnie zamknięty w sierpniu 2012, a Chung-Hong jest stale nękany protestami i sporami, wynikłymi na tle łamania praw pracowniczych.

Naprawdę dobra wiadomość
‘Compal dziś zajmuje się serwisowaniem komputerów, a chce rozpocząć produkcję’ mówi dla PB Shih-Chao Cho. Zakład Compal znajduje się w Łodzi i stanowi centrum europejskie centrum serwisowe tajwańskiego koncernu.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1