reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© roza-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 września 2012

LEDy skurczą rynek oświetleniowy

Całkowita wartość rynku oświetleniowego skurczy się wraz z wypieraniem konwencjonalnych technologii przez energooszczędne diody LED.
Poprawa efektywności oświetlenia jest inwestycją w przyszłość. Dziś jeszcze koszty pozostają barierą dla wprowadzania bardziej efektywnego oświetlenia, szczególnie oświetlenia LED, jednak spadają one gwałtownie i masowe rozpowszechnienie może mieć miejsce w stosunkowo krótkim czasie. Według najnowszego raportu „Pike Research” diody LED zajmą ponad 52% światowego rynku źródeł światła w budynkach komercyjnych do roku 2021. Ta firma badająca rynek czystych technologii przewiduje, że spadek cen oświetlenia LED w połączeniu ze wzrostem jego trwałości spowoduje zmniejszenie całkowitej wartości rynku.

Firma badawcza i konsultingowa Pike Research, analizująca światowy rynek czystych technologii, przewiduje że obroty ze sprzedaży źródeł światła LED w sektorze komercyjnym wzrosną do 2021 roku o 8,5%, do wartości 2,7 mld. USD, a przed końcem tej dekady osiągną poziom 30 mld. USD. W tym samym czasie całkowita wartość rynku oświetlenia komercyjnego wzrośnie do poziomu 54 mld. USD.

W dzisiejszym świecie trudno byłoby sobie wyobrazić, że technologia nie wygra z tradycją” – powiedział starszy analityk Eric Bloom. „W kolejnych dziesięciu latach przemysł oświetlenia komercyjnego przejdzie transformację, której efektem będzie znaczny spadek dochodu z jednostkowej sprzedaży. Producenci źródeł światła i opraw oświetleniowych oraz wszyscy inni będący częścią łańcuszka czerpiącego dochody z tego biznesu, będą musieli w większym stopniu oprzeć je na sterowaniu oświetleniem i innych usługach, aby zrównoważyć dochody i straty zysku w całym procesie”.

Globalnie, tendencja ku wydajności jest ściśle skorelowana z warunkami ekonomicznymi i infrastrukturalnymi. Podczas gdy Europa i Azja są otwarte na rządowe programy mające na celu ograniczenie zużycia energii, Stany Zjednoczone są w dużym stopniu podzielone z powodu stanowych regulacji oraz różnic regionalnych w stawkach elektrycznych. Większość, choć nie całość, Afryki, Środkowego Wschodu, Ameryki Łacińskiej oraz część Azji pracuje nad rozwojem odpowiedniej infrastruktury i pozostaje w tyle w kwestii wydajności oświetlenia komercyjnego z powodu innych ważniejszych priorytetów.

Źródło: www.leds-news.blogspot.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2