reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© RS Components Przemysł elektroniczny | 30 kwietnia 2012

RS Components i Allied Electronics rozpoczęły dostawę Raspberry Pi

RS Components i Allied Electronics rozpoczęły dostawę Raspberry Pi, komputera o wielkości karty kredytowej zaprojektowanego w celu zapoczątkowania nowej generacji programistów.
Zaproszenia do składania zamówień w nowym sklepie internetowym Raspberry Pi zostały wysłane do klientów na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy” zgodnie z rejestracjami zainteresowania złożonymi na stronach firm i zgodnie z dostępnością Raspberry Pi w pierwszej dostawie RS i Allied. Proces ten zostanie powtórzony, gdy kolejna partia będzie dostępna. RS i Allied wprowadziły tę procedurę, aby zagwarantować dostawę Raspberry Pi zgodnie z potwierdzoną datą dostawy. Ze względu na niezwykle wysoki popyt na produkt i ograniczoną obecnie dostępność u producenta, zamówienia są obecnie ograniczone do jednego egzamplarza.

- Premiera Raspberry Pi wywołała ogromną falę oczekiwań, a także niezwykle wysoki popyt, dlatego cieszymy się, że możemy dostarczyć pierwsze płyty naszym klientom – mówi Glenn Jarrett, Head of Electronics Marketing w RS Components. - Ściśle współpracujemy z producentem, aby jak najszybciej dostarczyć kolejne partie do magazynu i tym samym zrealizować wszystkie zamówienia na Raspberry Pi.

Eben Upton, założyciel Raspberry Pi komentuje: Rozpoczęcie dostawy Raspberry Pi to dla nas niezwykle ekscytujący okres. Na podstawie ogromnego zainteresowania wśród naszych klientów wiemy, że wśród entuzjastów i szkoleniowców w zakresie naszego produktu ma miejsce znaczne ożywienie, jako że Raspberry Pi udostępnia programowanie masom. Zachęcamy wszystkich nowych programistów do dzielenia się z nami swoimi wrażeniami, jak i rezultatami.

RS i Allied obecnie pracują nad narzędziami i inicjatywami w zakresie wspierania użytkowników Raspberry Pi. W firmowej społeczności projektantów elektronicznych DesignSpark wielu ludzi dyskutuje na temat Raspberry Pi. Ostatnie dodatki do witryny obejmują serię Pi Perspectives, w której wiodący naukowcy brytyjscy dzielą się opiniami na temat Raspberry Pi. Trwają również prace nad zestawem Raspberry Pi experimenter’s kit. Dostępne są również rozmaite podręczniki opisujące Raspberry Pi - od instalacji po różne opcje dla systemu Linux, włącznie z instrukcją Fedora Mix.

Dla developerów dostępne jest bezpłatne narzędzie do schematów i PCB RS i Allied, DesignSpark PCB. Zostało ono już wyróżnione nagrodami na całym świecie i z każdym dniem zyskuje więcej użytkowników. Coraz więcej z nich projektuje płyty prototypowe do użytku z Raspberry Pi.

Płyty Raspberry Pi RS i Allied kosztują 21,60 GBP plus koszty wysyłki 4,95 GBP do dowolnego miejsca na świecie (plus VAT i ewentualne koszty cła).

Płyta Raspberry Pi została zaprojektowana przez Raspberry Pi Foundation, fundację z Cambridge w Wielkiej Brytanii i stworzona została w celu zachęty i umożliwienia dzieciom nauki i zastosowania programowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1