reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2012

Oracle chciał własne telefony, RIM lub Palm

Do niedawna władze Oracle rozważały możliwość wejścia na rynek telefonów komórkowych. Pomóc mu w tym miał zakup firmy RIM lub Palm.
Prezes Oracle przyznał, że do niedawna poważnie zastanawiał się nad wejściem na rynek urządzeń mobilnych. Trzy strategiczne scenariusze zakładały odpowiednio: samodzielne zbudowanie własnego telefonu komórkowego, wykorzystanie w tym celu firmy Palm lub przejęcie RIM. Ostatecznie plany rozwoju własnego urządzenia mobilnego zostały zaniechane, informuje Computerworld powołując się na IDG News Service.

- O takiej decyzji przesądziła zbyt wysoka cena rynkowa firmy Research In Motion. Jednocześnie, według naszej oceny pozycja rynkowa firmy Palm była zbyt niska, aby inwestycja stała się opłacalna. Z kolei samodzielny rozwój takiego urządzenie nie wchodził w grę ze względu na brak odpowiednich kompetencji - przyznał Larry Ellison.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1