reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa-messina-francesca-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2012

Samsung i LG martwią się o...Sony!

Nowy szef Sony - Kazuo Hirai zapowiedział wzmocnienie firmy. Samsung i LG Electronics mają mieszane uczucia na temat kłopotów rywala i wierzą że Sony zrealizuje swoje plany zwiększenia udziałów w biznesie.
Samsunga i LG Electronics wyraźnie martwi zła sytuacja Sony i stale monitorują zmiany jakie zachodzą u japońskiego giganta. Sony jest bowiem najlepszym japońskim partnerem, który kupuje komponenty za miliardy dolarów.

- Nie jesteśmy całkowicie zadowoleni z zapowiedzi i sposobu zmian. Sony jest jednym z naszych najlepszych klientów i pragniemy by szybko odzyskał swoją sprawność rynkową - powiedział przedstawiciel wysokiej rangi rady wykonawczej Samsunga, prosząc o zachowanie anonimowości.

Do 2010 r. to Sony był najlepszym klientem Samsunga. Dopiero w ostatnim roku firma Apple stała się największym odbiorcą komponentów Samsunga. W 2010 r. japońska firma kupiła łącznie podzespołów za 5,3 mld USD. Samsung zaopatrywał Sony m.in. w matryce do TV LCD, układy pamięci DRAM i NAND stosowane w telewizorach BRAVIA i smartfonach.

Aktualne zahamowanie dostaw, jest dla Samsunga wielkim ciosem. Koreański koncern ma nadzieję jednak na powodzenie strategii biznesowej nowego szefa Sony - Kazuo Hirai.

Trudna sytuacja w Sony przekłada się także na LG Electronics. Sama deklaracja zakupu modeli technologii pasywnej telewizorów niesie dla LG nowe nadzieje biznesowe. Również planowana współpraca przy OLED TV da dodatkowe i nie małe wpływy finansowe od Sony.

'Powiązania pomiędzy LG i Sony są silniejsze. Obecnie Sony wypuszcza więcej telewizorów 3D wyposażonych w rozwiązania LG na kluczowych rynkach takich jak Chiny'.

Produkcja telewizorów Sony 3D wykorzystujących rozwiązanie LG staje się bardzo znacząca i stanowi ponad 30% światowego popytu 3D.

Źródło: KoreaTimes/ HDTV

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2