reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

NAND flash i DRAM idą w innym kierunku

Podczas gdy ceny DRAM na koniec marca wzrosły o 2-3%, ceny NAND flash kontynuowały tendencję spadkową, wynikającą z ostrożności kupujących i zbyt dużych zapasów, pokazuje najnowszy raport DRAMeXchange.
Popyt na karty pamięci i dyski na rynku pozostaje słaby, a producenci OEM w dalszym ciągu są ostrożni w uzupełnianiu zapasów i odkładają decyzję o zakupach na drugi kwartał roku. Jednocześnie dostawcy chipów, którzy niedawno obniżyli ceny w celu pobudzenia popytu, stają się teraz niechętni do jakichkolwiek dalszych negocjacji, podkreślają analitycy DRAMeXchange.

Zgodnie z najnowszym raportem, ceny DRAM w drugiej połowie marca odnotowały niewielki wzrost do poziomu 10 i 19 USD odpowiednio za 2 i 4 GB DDR3.

Prognozy cen na drugą połowę 2012 r. są obiecujące. Popyt na pamięci NAND flash będzie napędzany przez wprowadzanie na rynek Ivy Bridge, ultrabooków, urządzeń peryferyjnych USB 3.0, smartfonów i tabletów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2