reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DICE Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

Poznański GIC stworzył pierwszą elektroniczną kostkę do gry

Poznańska firma GIC stworzyła pierwszą na świecie elektroniczną kostkę DICE+, która idealnie łączy wirtualną rzeczywistość z prawdziwą kontrolą nad grą. Przyjrzyjmy się bliżej temu wynalazkowi.
Spółka GIC Sp. z o.o. Sp. k. powstała w wyniku zaangażowania trzech firm: Q-workshop, Financial Support Group i Platige Image. DICE+ to wynik wspólnej pracy i zaangażowania każdej z firm. Elektroniczna kostka została stworzona specjalnie z myślą o elektronicznych grach planszowych. Pierwszy raz zaprezentowano ją 27 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

- DICE+ zapewnia do 20 godzin ciągłej zabawy! 20 minut ładowania przez micro USB i gra toczy się dalej – zapewniają twórcy.

Na pierwszy rzut oka DICE+ przypomina tradycyjną kostkę do gry. Nic bardziej mylnego. W środku znajdziemy procesor, czujnik zbliżeniowy i akcelerometr, a każda ścianka podświetlana jest LEDami. Wszystkie komponenty, poza procesorem, produkowane są i montowane w Polsce. Planszą do gry może być tutaj telewizor, laptop, czy też tablet/smartfon. Wszystko to za sprawą Bluetootha, który pozwala na swobodne komunikowanie się między urządzeniami.
Specyfikacja:
- waga 0.56 oz / 25 gram
- wymiary 1.02″ / 26 mm
- detektor rzutu (zaawansowany algorytm sprawdzający minimalny kąt obrotu, czas rzutu oraz nachylenie powierzchni)
- dostęp do ustawień trybu pracy przez zewnętrzne oprogramowanie
- bezprzewodowe połączenie poprzez Bluetooth 2.1 EDR
- wbudowane baterie umożliwiające 20 h gry po 20 minutach ładowania (niewymienne)
- port ładowania micro-USB
- wieloplatformowa komunikacja dla komputerów PC oraz urządzeń mobilnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1