reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

Krytyczne wyniki FLA, Foxconn obiecuje poprawę

W odpowiedzi na krytyczne wyniki badań nad warunkami pracy w zakładach Foxconnu, dostawca EMS zapowiedział podwyżkę płac i redukcję nadgodzin dla pracowników.
W badaniu przeprowadzonym przez organizację pozarządową Fair Labor Association, wykryto liczne naruszenia prawa pracy przez tajwańskiego dostawcę EMS.

Foxconn zapowiedział, że zrobi wszystko by do lipca 2013 r. w zakładach przestrzegano prawa pracy w Chinach, które zakłada 40 godzin pracy tygodniowo i 36 godzin nadliczbowych miesięcznie. Dostawca zapowiedział także, że skróci czas pracy do 49 godzin tygodniowo, łącznie z godzinami nadliczbowymi. Ruch ten jednak wymaga zatrudnienia tysięcy nowych pracowników.

Wynagrodzenia dla pracowników wzrośnie o 16-25% i wyniesie około 400 USD miesięcznie - podała spółka w komunikacie. Dodatkowo zapowiedziała budowę nowych domów pracowniczych przy zakładach pracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2