reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lumel Przemysł elektroniczny | 27 maja 2011

Lumel sprzedany hinduskiemu Rishabh Instruments

Podpisano umowę sprzedaży akcji spółki Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych „Lumel” S.A. z siedzibą w Zielonej Górze firmie Rishabh Instruments Private Limited z siedzibą w Nashik (Indie).
Jeszcze w połowie kwietnia ważyły się losy Lumelu. Nie wiadomo było, czy zielonogórską firmę przejmie hinduski Rishabh, czy też zakład kupi miasto Zielona Góra. Prezydent, za pozwoleniem radnych miasta prowadził w tej sprawie negocjacje ze Skarbem Państwa. Przeciwko prywatyzacji Lumelu opowiadał się także poseł PiS, Jerzy Materna, który zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa przy procesie prywatyzacyjnym Lubuskich Zakładów Aparatów Elektronicznych Lumel S.A. w Zielonej Górze. Wskazywał on m.in.: na nieprawidłowy – jego zdaniem – sposób przeprowadzenia wyceny spółki. Zarzut oddalono kilka dni temu.

25 maja 2011 r. Minister Skarbu Państwa podpisał z Rishabh Instruments Private Limited z siedzibą w Nashik (Indie), umowę sprzedaży pakietu 85% akcji w spółce Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych „Lumel” S.A. z siedzibą w Zielonej Górze.

Umowa zawiera między innymi zapisy dotyczące inwestycji gwarantowanych w spółce Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych „Lumel” S.A. oraz zapis umożliwiający wejście miasta Zielona Góra w skład akcjonariatu Spółki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2