reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lumel Przemysł elektroniczny | 25 maja 2011

Nie będzie śledztwa w sprawie prywatyzacji Lumelu

Nie będzie śledztwa w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy prywatyzacji Lumelu. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, informuje Radio Zachód.
Niedawno informowaliśmy o złożeniu przez posła PiS, Jerzego Materny zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa przy procesie prywatyzacyjnym Lubuskich Zakładów Aparatów Elektronicznych Lumel S.A. w Zielonej Górze. Wskazywał on m.in.: na nieprawidłowy – jego zdaniem – sposób przeprowadzenia wyceny spółki.

Po zapoznaniu się z aktami postępowania sprawdzającego prokuratura postanowiła jednak odmówić wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Zachód, Grzegorz Szklarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, podejrzenia posła Materny nie znalazły potwierdzenia dowodowego:

- Nie potwierdzono by wycena spółki była nieprawidłowa, bądź zaniżona. Wbrew tezom zawiadomienia, wycena Lumelu była wykonana trzema metodami i była aktualizowana w latach 2010-2011. Po wtóre, nie potwierdzono by przedsiębiorstwo hinduskie, które ma zamiar kupić Lumel było zainteresowane jedynie przejęciem produktów oraz know-how Lumelu – tłumaczył decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie prywatyzacji zielonogórskiej firmy, Grzegorz Szklarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna i można się od niej odwołać. Poseł Jerzy Materna nie wie jeszcze, jakie będzie jego dalsze stanowisko w tej sprawie.

Zrobiłem już w tej sprawie wszystko to, co mogłem – stwierdził poseł PiS w rozmowie z Radiem Zachód:

Przypomnijmy, że hinduską firmą wspomnianą w tekście, która jest zainteresowana kupnem Lumelu jest Rishabh Instruments.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1