reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 maja 2011

Huawei pozywa ZTE o naruszenie patentów

Chiński producent elektroniki, Huawei, pozwał konkurencyjną firmę ZTE za naruszenie patentów. Wnioski zostały złożone w sądach w Niemczech, Francji i na Węgrzech.
Huawei twierdzi, że ZTE narusza szereg jego patentów związanych z transmisją danych oraz technologią LTE. Dodatkowo chiński producent uważa, że ZTE nielegalnie wykorzystuje jego znaki handlowe.

Władze Huawei informują, że wysłali stosowne pismo do ZTE z prośbą o zaprzestanie nielegalnych praktyk. Wszystkie próby porozumienia bezpośrednio z konkurentem nie przyniosły rezultatów i sprawa trafiła do sądów w Niemczech, Francji i na Węgrzech.

ZTE zaprzecza jakoby nielegalnie wykorzystywało patenty i znaki handlowe Huawei. Dodaje, że zawsze jest chętne do negocjacji w sprawie spornych kwestii.
 
Źródło: Mobile Business Briefing/Telepolis

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2