reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 20 maja 2011

Toshiba zajmie się produkcją wyświetlaczy dla Apple?

Toshiba zamierza wydać około 100 mld jenów (1,19 mld USD) na budowę fabryki, w której mają być produkowane małe panele LCD, a dokładniej panele Retina. Wszystko wskazuje na to, że będzie to główny punkt zaopatrzeniowy dla amerykańskiego koncernu Apple.
Nowa fabryka wybudowana zostanie do końca tego roku w prefekturze Ishikawa w Japonii. Zakład zajmie się masową produkcją polisilikonowych wyświetlaczy LCD, które pozwalają na osiągnięcie stosunkowo dużych rozdzielczości, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów. Produkcja ma sięgnąć 8.550.000 sztuk wyświetlaczy w skali miesiąca. W kapitał zakładowy ma zainwestować również gigant z Cupertino.

Wyświetlacze oferowane przez Toshibę mają znaleźć się nie tylko w urządzeniach Apple, ale również w telefonach komórkowych innych producentów oraz w różnego rodzaju urządzeniach mobilnych.

Źródło: 9to5mac/gsmManiak

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2