reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SHARP Przemysł elektroniczny | 19 maja 2011

Firmy elektroniczne w polskich SSE

W 2010 r. struktura branżowa inwestycji w SSE niemal nie uległa zmianie w stosunku do roku ubiegłego. Na ośmiu czołowych pozycjach znajdują się takie same działy produkcji jak w roku 2009. Miejsce 5 zajmuje branża elektroniczna. Gdzie ulokowani są jej przedstawiciele?
Producenci komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych byli licznie reprezentowani w strefie tarnobrzeskiej, m.in. LG Display Poland, Heesung Electronics, LG Electronics Wrocław i Toshiba w Kobierzycach, a także pomorskiej, m.in. przez Flextronics, Sharp, Philips, Jabil, Sumika i Gemalto. Wydatki inwestycyjne firm z tej branży wyniosły w obu strefach po 2 mld zł i stanowiły w nich odpowiednio 34,1% i 30,2% całkowitych inwestycji. Znaczący udział tej branży charakteryzował także strefę warmińsko-mazurską (15,3%) za sprawą inwestycji LG Electronics Mława.

Łączne nakłady inwestycyjne w branży 'Komputery, wyroby elektroniczne i optyczne' (dział 26) we wszystkich strefach wynosiły na koniec 2010 r. 5.481,37 mln zł, co stanowi 7.49% całkowitych nakładów poniesionych we wszystkich branżach i na terenach wszystkich SSE, informuje Ministerstwo Gospodarki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1