reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Texas Instruments Przemysł elektroniczny | 16 maja 2011

TI pozostaje największym dostawcą półprzewodników zasilających

Texas Instruments (TI) pozostał największym dostawcą na rynku zarządzania energią i sterowników IC w 2010 r., wskazuje IMS Research.
Linear Technologies zwiększył swój udział w rynku o 1.1% na przełomie ostatniego roku i zbliżył się do Infineon Technologies, którego udział w rynku spadł o 0.2%. Przesuwa to Linear Technologies z miejsca 6 w 2009 r. na miejsce 3 w roku 2010.

Największy spadek udziału w rynku na przełomie ostatniego roku odnotowało National Semiconductor. W 2010 r. znalazło się dopiero na 6-tej pozycji, za STMicroelectronics, które także zmniejszyło swój udział w rynku. Maxim Integrated Products pozostało numerem 4, zwiększając swój udział w rynku o 0.3%.

Z ostatnich zapowiedzi wynika, że TI jest bliskie przejęcia National Semiconductor. Oznacza to, że firma zamierza nadal umacniać swoją pozycję największego dostawcy na rynku, choć konkurencja pozostaje zacięta.

© IMS Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2