reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Przemysł elektroniczny | 16 maja 2011

Jak wymienić baterię w iPhonie4?

Ekipa iFixit pokazała w 6 krokach jak samodzielnie wymontować baterię w najnowszym iPhonie4 firmy Apple. Jesteście ciekawi? Zobaczcie sami.
Krok 1
- Przed dokonaniem demontażu, upewnij się, że Twój iPhone jest wyłączony.
- Odkręć dwie śruby 3,6 mm marki Phillips obok złącza stacji dokującej.
Krok 2
- Popchnij i przesuń tylny panel w kierunku górnej krawędzi.
- Panel przesunie się o około 2 mm.
Krok 3
- Podnieś tylni panel.
Krok 4
- Usuń jedną śrubę 2,5 mm marki Phillips, która pozwala na przymocowanie baterii do płyty głównej iPhona4.

Krok 5
- Użyj specjalnego narzędzia do otwierania iPoda i starannie podnieś dociskającą baterię część znajdującą się w lewym dolnym rogu urządzenia.
- Usuń część dociskającą.
Krok 6
- Delikatnie pociągnij za przezroczystą plastikową końcówkę po lewej stronie baterii a następnie wyjmij baterię z telefonu.
- Należy zachować ostrożność podczas wyjmowania baterii. W niektórych urządzeniach Apple użyto zbyt dużej ilości kleju, przez co wyjęcie baterii staje się praktycznie niemożliwe. W takim przypadku możesz użyć specjalnego narzędzia do otwierania iPoda i za jego pomocą podważyć baterię, a następnie ją wyjąć.
- Przed ponownym zamontowaniem części mocującej i dociskającej baterię do płyty głównej , którą demontowaliśmy z lewego dolnego rogu iPhona4, upewnij się, że umieszczasz ją prawidłowo i rzeczywiście podtrzymuje ona baterię.
- Przed ponownym montażem należy oczyścić wszystkie punkty stykające elementy metalowe, by wykluczyć powstanie ewentualnych zakłóceń w dalszej pracy urządzenia.

Zdjęcia: © iFixit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1