reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amica Przemysł elektroniczny | 16 maja 2011

Rynek AGD stoi w miejscu, sprzedaż Amiki rośnie

W pierwszym kwartale 2011 r. Amica Wronki S.A. osiągnęła prawie 266 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 6.4 mln zł lub 2% w porównaniu z analogicznym kwartałem w roku ubiegłym. O ile sprzedaż krajowa spadła, o tyle sprzedaż zagraniczna Grupy Amica w pierwszym kwartale 2011 r. była wyższa o 16% r/r i osiągnęła wartość ponad 46 mln EUR.
Wyniki finansowe Amica Wronki S.A. w 1Q/2011:

© Amica/ Obrazek posiada funkcję ZOOM.

Spółce udało się wypracować zysk brutto ze sprzedaży o 6.7 mln zł wyższy niż w ubiegłym roku z uwagi na wyższą sprzedaż i poprawę rentowności (o 2%). Na wzrost rentowności największy wpływ miała niższa wartość hedgingu o 4.2 mln zł, wzrost sprzedaży kuchni (o 18 mln zł), podwyżki cen niektórych wyrobów, wzrost sprzedaży niektórych produktów na rynki zagraniczne (o 30%), wzrost sprzedaży do Rosji (o71%). Z drugiej jednak strony w analizowanym kwartale odnotowano wzrost cen towarów kupowanych od Samsungu w porównaniu do produkowanych wyrobów we własnych fabrykach.


Sytuacja na rynku AGD w Polsce


Sprzedaż sprzętu AGD w Polsce w pierwszym kwartale 2011 osiągnęła wartość 791 mln PLN i była na zbliżonym poziomie w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010 (spadek ‐0,3%). Niższy poziom sprzedaży został odnotowany w większości grup asortymentowych. W największym stopniu dotknął on kuchni wolnostojących (‐11,1%). Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się także okapy (‐2,3%), lodówki wolnostojące (‐1,7%), pralki (‐0,8%), zmywarki wolnostojące (‐1,5%) oraz zmywarki do zabudowy (‐1,2%). Na przeciwległym biegunie znalazły się kuchnie i piekarniki do zabudowy (wzrost o ponad 16%), a także płyty grzejne do zabudowy (+3,6%) oraz chłodnictwo do zabudowy (+3,9%).

Źródło: Amica

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1