reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MG/ Dariusz Bogdan Przemysł elektroniczny | 13 maja 2011

Inteligentne sieci energetyczne technologią przyszłości

Korzyści płynące z rozwoju inteligentnych sieci energetycznych oraz możliwości rozwoju ICT w Polsce były głównym tematem III Forum Gospodarczego TIME. Spotkanie z udziałem wiceministra Gospodarki Dariusza Bogdana odbyło się w dniach 10-12 maja 2011 r. w Ossie, pod Rawą Mazowiecką.
Wiceminister Dariusz Bogdan przedstawił nowe rozwiązania informatyczne dla energetyki. Jego zdaniem jedną z najbardziej obiecujących nowych technologii jest Smart Gird.

- Jest to sieć, na którą składają się domowe liczniki pomiarowe nowej generacji, komunikujące się między sobą przy pomocy inteligentnego oprogramowania smart metering – wyjaśnił. - Dzięki nowoczesnym urządzeniom każdy odbiorca energii będzie miał stały dostęp do informacji o jej bieżącym zużyciu oraz cenach. Technologia może przynieść też duże korzyści firmom energetycznym – dodał.

Wiceminister zwrócił również uwagę, że Smart Gird to ogromna szansa na oszczędność energii.

- Informatyzacja energetyki może pomóc w spełnieniu wymogów zawartych w tzw. Pakiecie Klimatycznym – dodał. Zdaniem Dariusza Bogdana wprowadzenie technologii w życie będzie wymagać znacznych nakładów finansowych i nowych rozwiązań informatycznych.

- Jednym z priorytetów MG jest rozwijanie gałęzi przemysłu związanego z produkcją elektroniki i oprogramowania. Polski przemysł ICT ma ogromny potencjał i chcemy go wykorzystać z zyskiem dla całej gospodarki – zaznaczył.

Wiceszef resortu gospodarki przypomniał, że obecnie wartość krajowego rynku ICT plasuje Polskę w pierwszej 20-tce światowych rankingów. – W ciągu 10 lat chcemy osiągnąć 15-procentowy udział tego sektora w PKB –powiedział.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2