reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© P.I.W.O. Przemysł elektroniczny | 13 maja 2011

Projekt P.I.W.O. Politechniki Wrocławskiej

Projekt P.I.W.O to nietypowy system oświetlenia budynku. Rozwinięcie skrótu oznacza: Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Celem projektu jest zamienienie jednego z akademików w ogromny wyświetlacz.
Projekt P.I.W.O jest projektem niekomercyjnym. Co roku fundusze dla projektu zapewnia Politechnika Wrocławska. Tegoroczne pokazy we Wrocławiu i innych miastach Polski sponsoruje także operator sieci Plus.

Sama idea wykorzystania budynku w roli wyświetlacza nie jest niczym nowym. Niemniej wszystkie rozwiązania techniczne użyte w projekcie P.I.W.O są autorskimi pomysłami studentów PW.

- System oświetleniowy wykorzystywany w projekcie P.I.W.O jest naszym autorskim rozwiązaniem. Cały sprzęt został przez nas zaprojektowany i wykonany. Jego najważniejszą częścią są moduły oświetleniowe, które na czas pokazu są umieszczane w pokojach akademika. Cała sieć jest sterowana z poziomu komputera – opisują twórcy projektu, studenci Politechniki Wrocławskiej, zrzeszeni w Kole Naukowym MOS.

Dlaczego w projekcie wykorzystywane są zwykłe żarówki a nie diody LED?
- Głównym powodem jest wciąż bardzo wysoka cena diod LED. Cały czas pracujemy jednak nad rozwojem technologii i gdy zbierzemy odpowiednie środki zaprezentujemy pokaz P.I.W.O. w zupełnie nowej jakości – tłumaczą twórcy projektu.

© P.I.W.O.

W tym roku poza tradycyjnym pokazem we Wrocławiu, P.I.W.O. Light show zostanie zaprezentowany także w Gdańsku (13.05), Szczecinie (16.05), Zielonej Górze (17.05), Krakowie (22.05), Łodzi (26.05) oraz Warszawie (28.05).

Źródło: P.I.W.O.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2