reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Funai Przemysł elektroniczny | 10 maja 2011

Funai Electric: Różnica pomiędzy prognozami a wynikami rzeczywistymi

W najnowszym sprawozdaniu Funai Electric przedstawił różnicę pomiędzy prognozami wyników z dnia 31 stycznia 2011 r., a rzeczywistymi wynikami, jakie ogłoszono 9 maja 2011 r.
Firma odnotowała silny wzrost sprzedaży głównych produktów – telewizorów LCD, w związku z rozwojem rynku elektroniki użytkowej szczególnie w Chinach, jak również w wyniku programu stymulującego konsumpcję „Eco-Points System” w Japonii.

W tym samym czasie, w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie wysokie tempo wzrostu na rynkach zaczęło zwalniać, konsumenci rezygnowali z zakupów nowych produktów, szczególnie TV z podświetleniem LED i wyświetlaczami HD. W efekcie ceny detaliczne w dalszym ciągu spadały, podczas gdy koszty materiałów rosły, przez co zysk operacyjny Funai był niższy niż przewidywano.

Niemniej jednak spadek wartości jena spowodował wygenerowanie zysku, zamiast straty, co w połączeniu z obniżeniem podatku pozwoliło Funai na osiągnięcie przychodów i wyniku netto wyższych niż prognozowano.

© Funai Electric

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2