reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dell Przemysł elektroniczny | 09 maja 2011

Acer i Dell powalczą o polskich klientów

Rynek smartfonów pnie się ostro w górę. W Polsce kupuje się ich obecnie trzy razy więcej niż przed rokiem. Walkę o polskich klientów prócz wielkich gigantów, jak Nokia, Samsung, Sony Ericsson i Apple, zapowiadają nowi gracze – Dell i Acer.
W 2011 r. Polacy kupią ponad 11,6 mln telefonów, w tym blisko 5,4 mln smartfonów – wynika z badań domu mediowego Aegis Media, udostępnionych „DGP”. Polska staje się coraz atrakcyjniejsza dla producentów. Wkrótce do czołowych dostawców dobiją ze swoją najnowszą ofertą Dell i Acer, którzy do tej pory nie produkowali telefonów. Firmy liczą na to, że ich renoma na rynkach i zaufanie klientów przełożą się na zainteresowanie ich produktami.

Telefon Della – Venue Pro – pojawił się już w sprzedaży w sieciach z elektroniką. Telefon działa na systemie operacyjnym Windows Phone 7, ma dotykowy ekran i klawiaturę QWERTY, a jego sugerowana cena to 1999 zł.

Przyszłością branży są smartfony i tablety. Wprowadzanie tych urządzeń na kolejne rynki, w tym Polski, to element strategii Della – mówi „DGP” Marcin Babiak, dyrektor generalny ds. rynku konsumenckiego w Dell.

Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału na polski rynek wejdzie z nowymi telefonami także Acer. Koncern zaoferuje zarówno telefony dotykowe, jak i z pełną klawiaturą, przypominające BlackBerry.

Wprowadzimy całą linię smartfonów, które zaprezentowaliśmy na tegorocznym Mobile World Congress w Barcelonie – mówi Juliusz Niemotko, szef Acer Polska.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2