reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 maja 2011

Nokia Siemens: 975 mln USD za Motorola Solutions

Nokia Siemens Networks i Motorola Solutions, Inc poinformowały wczoraj o zakończeniu przejęcia przez Nokia Siemens Networks części amerykańskiego koncernu Motorola obejmującej infrastrukturę sieci komórkowych. Wartość transakcji oszacowano na 975 mln USD w gotówce.
Od 30 kwietnia 2011 r., odpowiedzialność za produkty i usługi Motorola Solutions GSM, CDMA, WCDMA, WiMAX i LTE została przetransferowana do Nokii Siemens Networks.

Przejęcie wzmacnia pozycję Nokia Siemens Networks w kluczowych regionach, szczególnie w Ameryce Północnej i Japonii, jak również udział w rynku jako jednego z największych na świecie dostawców usług. Pod kątem dochodów, wliczając aktywa Motorola Solutions, Nokia Siemens Networks stała się trzecim co do wielkości dostawcą infrastruktury bezprzewodowej w Stanach Zjednoczonych i wiodącym nie-japońskim dostawcą infrastruktury bezprzewodowej w Japonii.
Ponadto, przejęcie wzmacnia pozycję Nokia Siemens Networks na świecie i plasuje koncern na drugim miejscu wśród producentów infrastruktury i dostawców usług bezprzewodowych .

W ramach umowy, odpowiedzialność za wspieranie 50 operatorów w 52 krajach, a także około 6'900 pracowników zostały przetransferowane do Nokia Siemens Networks. Nokia Siemens Networks przejmie także szereg obiektów R&D w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Rosji, Indiach i Wielkiej Brytanii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2