reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TPV Przemysł elektroniczny | 03 maja 2011

Philips przenosi biznes TV do TPV

Royal Philips Electronics ogłosiło zawarcie długoterminowego partnerstwa strategicznego z TPV Technology w zakresie działalności TV. Philips będzie posiadał 30% w nowej spółce, zaś TPV – 70%.
Nowa spółka będzie odpowiedzialna za projektowanie, produkcję, dystrybucję, marketing i sprzedaż w obrębie biznesu TV Philips'a na całym świecie, z wyjątkiem Chin, Indii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku i niektórych krajów Ameryki Południowej. W ramach transakcji, firma Philips udzieli spółce joint venture prawo do używania marki Philips na rynku TV, z uwzględnieniem prawa wykorzystania patentów, pracowników, klientów i dysponowaniem zapasami na całym świecie z wyłączeniem wyżej wymienionych obszarów. W zamian Philips będzie generował przychody wynikające z należności licencyjnych.

Najważniejsze warunki umowy:

- Philips udziela spółce prawo do używania marki Philips na wstępny okres pięciu lat z automatycznym odnowieniem na kolejne pięć lat;
- Nowa spółka będzie płaciła Philipsowi tantiemy w wysokości co najmniej 50 mln EUR począwszy od roku 2013;
- Philips otrzymuje 30% udziałów w nowej spółce, TPV – 70%;
- Podpisanie ostatecznej umowy ma nastąpić w trzecim kwartale 2011 r., a całkowite zamknięcie transakcji i rozpoczęcie działalności spółki joint venture będą miały miejsce jeszcze przed końcem roku.

 

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2