reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bridgelux Przemysł elektroniczny | 31 marca 2011

Koszty LED spadną w efekcie postępu technologicznego

Według Siegfrieda Luger’a, kierującego pracami specjalizującego się w technologiach LED Luger Research, w niektórych etapach procesu produkcyjnego koszty LED spadną nawet o 70-80%.
‘W niedalekiej przyszłości koszty LED’ów spadną w efekcie udoskonalania metod produkcji i materiałów. Producenci LED ulepszają swoje procesy wytwórcze przechodząc stopniowo na technologię 6, 8 oraz 12 calowych wafli (np. Rubicon, Monocrystal). Bridgelux oraz NeoPac zaprezentowali swoją technologię wykorzystującą azotek galu w produkcji półprzewodników. Ta zmniejszająca koszty o 70-80% technologia może zostać zoptymalizowana do produkcji wykorzystującej 8 calowe wafle, co uczyni produkcję LED możliwą przy zastosowaniu obecnie funkcjonujących, zautomatyzowanych linii produkcyjnych półprzewodników. Co więcej, wykorzystanie nowych szybkich testerów i maszyn inspekcyjnych In-line, zmniejszy koszty testowania i jednocześnie poprawi jakość produkcji’.

Źródło: LED Professional 24

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2