reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 25 marca 2011

Samsung uczy polskich studentów

Od roku trwa udana współpraca firmy Samsung ze środowiskami akademickimi w zakresie edukacji, związanej z platformami mobilnymi.
Pracownicy działu badań i rozwoju firmy przeprowadzili cykl wykładów „Systemy mobilne Samsung", ucząc studentów nie tylko technologii związanej z systemem operacyjnym bada na telefony komórkowe, ale też przedsiębiorczości, dzięki której będą oni mogli później stworzone przez siebie aplikacje sprzedać w sklepie Samsung Apps.

Każda platforma sprzętowa staje się użyteczna wówczas, gdy może pochwalić się bogatą i różnorodną ofertą oprogramowania będącą odpowiedzią na potrzeby rynku. Dlatego Samsung postawił w tym zakresie na edukację studentów jako potencjalnie najbardziej zainteresowanych zarówno rozwojem własnych umiejętności, jak też zaspokojeniem potrzeb użytkowników telefonów komórkowych opartych na systemie bada.

‘Z reguły to w środowiskach naukowych, wśród studentów, drzemie ogromny potencjał, często niewykorzystany’ powiedział Paweł Kozioł, inżynier ds. produkcji oprogramowania, Samsung R&D Center. ‘Dlatego Samsung chce wskazać studentom nową drogę nie tylko do rozwoju ich własnych umiejętności w zakresie projektowania oprogramowania do rozwiązań mobilnych, ale − być może − także zarabiania pieniędzy.’

Samsung ma za sobą bogatą historię kooperacji ze środowiskami akademickimi. Zarówno fabryka firmy we Wronkach, jak też jej dział badań i rozwoju współpracują z dwiema największymi poznańskimi uczelniami − Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-1