reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Węzeł optyczny VECTOR Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2008

VECTOR podpisał kontrakt z Telenet

Belgijski integrator systemów SEE Telecom oraz polska firma VECTOR podpisały umowę z operatorem kablowym Telnet (Belgia) na realizację wieloletniego projektu Pulsar. Całkowita wartość kontraktu wynosi kilkanaście milionów euro.
Celem projektu Pulsar jest znaczące zwiększenie liczby węzłów optycznych w sieci, co w efekcie ma obniżyć liczbę abonentów przypadających na jeden węzeł. Pulsar ma zwiększyć konkurencyjność oferty firmy Telenet i jej przewagę na rynku.

’Telenet wybrał do współpracy firmy SEE i VECTOR - powiedział Peter Michiels z SVP Networks and System Engineering - ponieważ zaoferowały one rozwiązania dla sieci optycznych, które są doskonale dopasowane do programu rozbudowy sieci firmy Telenet pod nazwą Pulsar. Celem projektu jest poszerzenie pasma usług interaktywnych w sieci HFC w oparciu o najnowocześniejsze w tej chwili rozwiązania węzłów optycznych, które znacząco zwiększą pojemność sieci i udoskonalą odbiór usług przez abonentów, przy jednoczesnej dużej redukcji poboru mocy zasilania w przeliczeniu na 1 GB przesyłanych danych’.

Christophe Lebrun, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w firmie See Telecom, powiedział: ‘Na początku rozwoju firmy Telenet, ponad 10 lat temu, byliśmy już jednym z dostawców węzłów optycznych i dostarczyliśmy ponad milion podłączeń w ramach projektu Expressnet. To porozumienie nie tylko wzmacnia naszą pozycję jako strategicznego dostawcy dla firmy Telenet, ale jest też w pełni zgodne z naszą strategią, by zostać liderem na rynku systemów, w tym także dla sieci kablowych.’

’To ogromna przyjemność pracować z takimi partnerami, jak SEE Telecom i Telnet. Jestem pewien, że nasze rozwiązania pomogą firmie Telenet umocnić jej wiodącą pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku belgijskim’ powiedział Bogdan Szyc, Dyrektor Sprzedaży firmy VECTOR.
VECTOR z Gdyni jest dostawcą rozwiązań dla dynamicznie rozwijającej się branży telekomunikacyjnej, oferuje zaawansowane systemy wykorzystywane w sieciach stacjonarnych i mobilnych. Firma specjalizuje się w integracji oraz produkcji rozwiązań, które pozwalają operatorom sieci świadczyć usługi multimedialne, takie jak telewizja cyfrowa, Internet czy telefonia. SEE Telecom jest dostawcą innowacyjnych technologii i rozwiązań dla dostawców telekomunikacyjnych na całym świecie.

Telenet jest wiodącym dostawcą mediów i usług telekomunikacyjnych. Działalność firmy obejmuje dostarczanie TV kablowej, szybkich łączy Internetu oraz usług telefonii stacjonarnej i mobilnej, głównie dla mieszkańców Flandrii i Brukseli. Dodatkowo Telenet oferuje usługi dla klientów biznesowych w Belgii pod marką Telenet Solutions.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2