reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© RSA Przemysł elektroniczny | 21 marca 2011

Atak na RSA, skuteczność SecureID w zagrożeniu

Skuteczność ochrony opartej o rozwiązanie SecureID stoi pod znakiem zapytania w związku z atakiem na firmę RSA.
SecureID to system wykorzystywany w ochronie w wielu przedsiębiorstwach do kontroli wejść do pomieszczeń, budynków, oznaczonych terenów w różnych placówkach, w tym również departament bezpieczeństwa USA. Opracowała go firma RSA, która padła ofiarą hakerów, a w zasadzie to crackerów, często mylone przez media.

Haker to osoba znająca się na komputerach bardzo dobrze, czasem robią żarty, lecz bez szkody dla innych. Cracker to osoba, która ma wiedzę i umiejętności hakera, jednakże wykorzystuje ją do tak zwanej cyberprzestępczości, potępianej przez społeczeństwa hakerskie.

W wyniku ataku zostały wykradzione informacje związane z systemem SecureID, dwuskładnikowej autoryzacji RSA. Firma zapewnia, że system nie został całkowicie skompromitowany, a wykradzione informacje stanowią jedynie część o całym systemie. Jednakże informacje te mogą zostać potencjalnie wykorzystane przy większym ataku oraz do obniżenia skuteczności dwuskładnikowej autoryzacji dostępu.

Firma wystosowała jednak już odpowiednie pismo do swoich klientów o tym ataku, jednakże zapewniając, że system nadal jest bezpieczny, a ona sama dołoży wszelkich starań, by taki pozostał.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1