reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Agilent Przemysł elektroniczny | 17 marca 2011

Agilent Technologies dostarcza system pomiarowy 500 GHz dla Politechniki Warszawskiej

Firma Agilent Technologies wdrożyła system pomiarowy 500 GHz w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej.
Firma Agilent Technologies wdrożyła system pomiarowy 500 GHz w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej. System ten, bazujący na mikrofalowych analizatorach sieci serii PNA-X pozwala na przeprowadzanie pomiarów w zakresie częstotliwości od 10 MHz do 500 GHz. Zapewnia najlepsze osiągi i największą elastyczność konfiguracji podczas przeprowadzania eksperymentów laboratoryjnych w paśmie fal milimetrowych.

'System ten otwiera przed nami nowe obszary badań' powiedział Eugeniusz Jaszczyszyn, kierownik Pracowni Techniki Antenowej i Satelitarnej, 'W naszym laboratorium koncentrujemy się na pomiarach parametrów anten fotonicznych, rekonfigurowanych anten na zakres fal milimetrowych i radarów oraz na charakteryzacji parametrów materiałów. Nowy system daje nam możliwość znacznego rozszerzenia zakresu badań w technologii fal milimetrowych'.

'Firma Agilent jest dumna ze wspierania Politechniki Warszawskiej' komentuje Giovanni D’Amore, dyrektor ds. rozwoju produktów firmy Agilent Technologies. 'Dostarczony przez nas sprzęt odzwierciedla najnowsze osiągnięcia technologiczne w dziedzinie pomiarów fal milimetrowych. Oferuje parametry lepsze od jakichkolwiek dostępnych obecnie rozwiązań w tym zakresie'.

Analizator PNA-X wraz z ekstenderami na zakres fal milimetrowych firmy VDI (Virginia Diode) pozwala uzyskać szeroki zakres dynamiczny i dużą moc wyjściową, dzięki znakomitym parametrom źródła sygnałowego i dużej liniowości odbiornika.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-2