reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Texas Instruments Przemysł elektroniczny | 15 marca 2011

Zakład Texas Instruments w Miho poważnie zniszczony

Texas Instruments poinformował, że zakład produkcyjny w Miho, około 40 mil na północny-zachód od Tokio, poniósł znaczne straty w związku z trzęsieniem ziemi w Japonii.
TI zamierza szybko przenieść produkcję płytek krzemowych do innych zakładów i do tej pory udało mu się zorganizować miejsce pod 60% produkcji z Miho. Trwają prace nad przeniesieniem dalszej części produkcji.

Zakład produkcyjny w Miho wygenerował 10% całkowitych dochodów TI w roku 2010. TI spodziewa się ponieść wcześniej niespodziewane wydatki w pierwszym i drugim kwartale 2011 r. w ramach prac naprawczych w japońskim zakładzie. Ponadto firma zakłada pewien spadek przychodów w pierwszym kwartale i utracenie przychodów w drugim kwartale, w związku z niemożnością utrzymania zdolności produkcyjnych, wstrzymaniem produkcji w Miho i przeniesieniem tylko jej części do innych zakładów.

Zakład TI w Aizu-wakamatsu, około 150 km na północ od Tokio, także został uszkodzony w czasie trzęsienia ziemi, jednak dokonano już naprawy sprzętu, a pełna produkcja ruszy w połowie kwietnia.

Trzecia fabryka TI w Hiji, około 500 km na południe od Tokio, nie ucierpiała w wyniku katastrofy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2