reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sony Przemysł elektroniczny | 14 marca 2011

Wpływ trzęsienia ziemi w Japonii na sektor elektroniczny

Japonia w 2010 r. z 215.6 mld USD przychodów, stanowiła 13,9% globalnych przychodów ze sprzedaży urządzeń elektronicznych, w tym komputerów, urządzeń elektroniki użytkowej i komunikacji. Jak trzęsienie ziemi w Japonii wpłynie na produkcję i dostawy elektroniki na świecie?
Japonia w 2010 r. stanowiła 16,5% przychodów ze sprzedaży urządzeń elektroniki użytkowej i 10,2% w sektorze przetwarzania danych na całym świecie. Japońscy dostawcy stanowili ponad jedną piątą światowej produkcji półprzewodników. Firmy z siedzibą w Japonii generowały 63.3 mld USD przychodów ze sprzedaży mikrochipów, co stanowi 20,8% globalnych dochodów.

Istotny wpływ na produkcję półprzewodników w Japonii nie tyle będzie stanowiło uszkodzenie urządzeń produkcyjnych, ile zakłócenia w łańcuchu dostaw. Dostawcy mogą napotkać trudności w uzyskaniu surowców i materiałów do produkcji. Może to spowodować przerwy w dostawach półprzewodników z Japonii w ciągu najbliższych dwóch tygodni, w oparciu o wstępne analizy iSuppli IHS.

Produkcja DRAM w Japonii stanowiła w 2010 r. 10% światowej podaży. Dwa główne zakłady produkujące DRAM w Japonii, należące do firm: Micron i Elpida, nie zostały jednak bezpośrednio dotknięte przez trzęsienie ziemi.

Japońskie firmy, głównie Toshiba, stanowią także 35% światowej produkcji pamięci flash NAND pod względem przychodów.

Japonia w 2010 r. z 86.3 mld USD przychodów stanowiła 6,2% światowej produkcji dużych paneli LCD (o przekątnej 10 cali i więcej) oraz 14% produkcji telewizorów LCD. W kraju znajduje się wiele wysokiej generacji zakładów produkcyjnych, w tym największy obsługiwany przez Sharpa. Według iSuppli IHS nie został on jednak dotknięty katastrofą.

Japońskojęzyczny MSN News donosi natomiast, że firma Sony obniżyła już prognozy produkcji w swoich japońskich fabrykach w tym roku. Firma zamknęła i ewakuowała pracowników z dwóch zakładów w prefekturze Miyagi oraz zawiesiła działalność w fabrykach znajdujących się w rejonach: Shiroishi, Koriyam i Fukushima.

Według analityków trzęsienie ziemi w Japonii największy wpływ będzie miało na produkcję komponentów do paneli LCD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2