reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kabel-Technik Przemysł elektroniczny | 10 marca 2011

Kabel-Technik-Polska wybuje nowy zakład dla 200 osób

Nowy zakład jednego z największych producentów wiązek elektrycznych w Polsce, firmy Kabel-Technik, powstanie w Drawsku Pomorskim. Inwestycja stworzy 200 nowych miejsc pracy.
W styczniu burmistrz Drawska Pomorskiego podpisał porozumienie w sprawie planów budowy na terenie Drawska Pomorskiego zakładu produkcyjnego firmy Kabel-Technik-Polska. Umowa została podpisana w Czaplinku, na terenie obecnego zakładu Kabel-Technik.

W ramach porozumienia firma Kabel - Technik - Polska zadeklarował wybudowanie w Drawsku Pomorskim zakładu produkcyjnego, w którym docelowo zostanie zatrudnionych około 200 osób. Planowane rozpoczęcie budowy nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2011 roku, a cykl szkoleń pracowników do zatrudnienia w tym zakładzie rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca 2011. Ponadto inwestor zobowiąże się do utrzymania poziomu zatrudnienia przez okres co najmniej 5 lat.

Firma otrzyma odpowiednie wsparcie ze strony władz lokalnych. Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim opracuje dla Kabel – Technik – Polska specjalny program, mający na celu ubieganie się w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej o środki Funduszu Pracy na refundację wyposażenia i doposażenia stanowisk pracy. Gmina Drawsko Pomorskie deklaruje natomiast udzielenie wszelkie pomocy informacyjnej i technicznej zgodnie z właściwymi przepisami do prawidłowej realizacji ustaleń niniejszego porozumienia. Powiat Drawski deklaruje udzielenie wszelkiej pomocy informacyjnej i proceduralnej, zgodnej z właściwymi przepisami w trakcie realizacji inwestycji.

Obroty Kabel-Technik w roku 2010 wyniosły około 28 mln euro przy zatrudnieniu około 1.000 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2