reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Textile School Przemysł elektroniczny | 10 marca 2011

Jedwabna elektronika zrewolucjonizuje rynek

Naukowcy z tajwańskiego Narodowego Uniwersytetu Tsing Hua znaleźli sposób na wykorzystanie membran jedwabiu w układach elektronicznych. Rozpoczęli już rozmowy z producentami o możliwościach wykorzystania niezwykłego, a przy tym taniego materiału.
Po niespełna dwóch latach badań tajwańscy naukowcy odkryli, że jedwab posiada niewykorzystane do tej pory właściwości. Tajwańska technologia pozwala na zmianę płynnego jedwabiu w membrany działające jak izolatory w tranzystorach cienkowarstwowych. Tani, elastyczny materiał znajdzie zastosowanie głównie w elektronicznych czytnikach, wyświetlaczach LED i radiołączności.

Jedwab, dotychczas używany w wyrobach włókienniczych, jest ogólnodostępny, a jego koszt, w przełożeniu na jedno urządzenie stanowić będzie tylko 0,03 USD.

Producenci wydają się być bardzo zainteresowani nowym odkryciem. Naukowcy prowadzą już rozmowy z producentami dotyczące zastosowania jedwabiu w masowej produkcji urządzeń elektronicznych.

Źródło: TechWorld

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2