reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Shanghai Electric Przemysł elektroniczny | 09 marca 2011

Chińskie inwestycje coraz bliżej

Puls Biznesu poinformował o wizycie przedstawicieli kilku chińskich firm, zainteresowanych inwestycjami w Polsce. Odwiedzili również Flextronics.
Wśród chińskich gości znaleźli się przedstawiciele producentów paneli słonecznych (firmy Zongyi i SuntechPower), kabli i światłowodów (Etern) oraz urządzeń elektroenergetycznych (Wiscom System). Delegacja odwiedziła między innymi strefy ekonomiczne w Krakowie i Łodzi, była także w Warszawie, gdzie wzięła udział w seminarium Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z udziałem przedstawicieli miast, stref ekonomicznych, banków i firm energetycznych.

‘To wręcz chiński atak. Co prawda nie podpisaliśmy żadnych listów intencyjnych, ale firmy zadawały bardzo szczegółowe pytania, np. ile trzeba czekać na zezwolenie na inwestycję w strefie ekonomicznej. Pokazaliśmy im nasze działki, odwiedzili m.in. zakłady Flextronics’ mówi na łamach Pulsu Biznesu Krzysztof Grzywaczewski, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Puls Biznesu pisze też dalej: ‘O tym, że czeka nas chiński rok, przekonany jest Sławomir Majman, prezes PAIIZ. Zapowiadał dużą inwestycję w fabrykę urządzeń do energii wiatrowej i solarnej’ Niedawno informowaliśmy o niepotwierdzonej jeszcze inwestycji firmy Shanghai Electric, produkującej właśnie urządzenia do energii wiatrowej i solarnej.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1