reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp. Przemysł elektroniczny | 07 marca 2011

Tylko 10 "prawdziwych" graczy na rynku płytek 300mm

Wydatki na rynku półprzewodników stają się coraz bardziej skoncentrowane, jako, że większość należy od wąskiej grupy „graczy” na rynku. W rezultacie rynek IC staje się również bardziej skoncentrowany, przy tendencji producentów do inwestowania w produkcję płytek krzemowych o rozmiarze 300mm.
IC Insights w raporcie Global Wafer Capacity 2010-11 przedstawiło ranking wiodących producentów, którzy inwestują w produkcję płytek o rozmiarze 300mm:

© IC Insights

Tylko z dziesięcioma "prawdziwymi" graczami na rynku, produkującymi płytki w rozmiarze 300 mm, baza klientów na rynku IC stała się bardzo ograniczona. W opinii IC Insights, wiodący dostawcy sprzętu i technologii na rynku IC, muszą skupić się teraz na czołowej dziesiątce producentów, jeżeli chcą by rynek rozwinął się i osiągał sukcesy w ciągu najbliższych 5-10 lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1