reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Motorola XOOM Przemysł elektroniczny | 03 marca 2011

BOM Motoroli XOOM = 359.92 USD

Motorola XOOM dorównuje wyglądem iPadowi 3D firmy Apple. Jest jednak kilka znaczących różnic w wyposażeniu obydwu tabletów, szczególnie jeżeli chodzi o koszty. Zobaczcie jakie.
BOM Motoroli XOOM wynosi 359,92 USD, podczas gdy BOM iPada 3G z 32 GB pamięcią NAND flash oszacowano w kwietniu 2010 r. na 320 USD. XOOM z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 10,1 cala, baterią o dużej pojemności i 32 GB pamięcią w standardzie przypomina średniej klasy iPada. Jednak XOOM przewyższa konkurenta w kilku funkcjach, jak szybki dwurdzeniowy procesor oraz dodane dwie kamery: z tyłu i przodu.

© IHS iSuppliObrazek posiada fukcję ZOOM

Ekran
Tak jak w iPadzie, wyświetlacz dotykowy stanowi najkosztowniejszą cześć podsystemu w XOOM i z 140 USD, stanowi 38,9% całkowitych kosztów BOM. W iPadzie koszt ten szacuje się na 125 USD, zgodnie z analizami przeprowadzanymi w ubiegłym roku. Dotykowy ekran XOOM wyposażony jest w 32-bitowy kontroler pojemnościowy ekranu dotykowego firmy Atmel mXT1386. Podczas gdy w przeszłości urządzenia wyposażane były w kontrolery jedno-chipowe, nowy tablet Motoroli zawiera solidne cztero-chipowe rozwiązanie firmy Atmel. Takie rozwiązanie jest na pewno droższe od zastosowanego w iPadzie projektu Texas Instruments Inc / Broadcom Corp.

Pamięć
Pamięć jest drugim pod względem kosztów składnikiem XOOM, na którą Motorola przeznaczyła 80.40 USD (22,3% BOM). Koszty jakie poniosło Apple w iPadzie stanowiły 67.80 USD. Dodatkowe koszty związane z pamięcią XOOM wynikają z wyposażenia go w 4 gigabity pamięci DDR3 SDRAM od Elpidy, która stanowi wsparcie dla szybkiego dwurdzeniowego mikroprocesora. Dzięki 1GB pamięci SDRAM możliwe jest sprawne operowanie w systemie Google Android Honeycomb 3.0 dostępnym w sieci CDMA Verizon Wireless. Podsystem pamięci zawiera także 32GB pamięci NAND flash od Toshiby, która stanowi znaczną część kosztów tej sekcji.

Procesor
Jedną z najbardziej wyraźnych różnic w kosztach pomiędzy XOOM i iPadem jest procesor. Procesor XOOM i związane z nim komponenty kosztują około 20,78 USD lub 5,8% BOM. To prawie dwukrotnie wyższy koszt od tego jaki na ten cel przeznaczono w iPadzie 3G. XOOM wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 , podczas gdy w iPadzie wykorzystano A4 z pojedynczym rdzeniem. Ta bardziej zaawansowana część zwiększa zarówno wydajność, jak i koszty w XOOM.

DodatkowoXOOM posiada aparat 5 MP z lampą błyskową LED z tyłu i kamerkę do wideo rozmów o matrycy 2 MP z przodu, których koszt szacuje się na 14 USD (3,9%).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2