reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 11 grudnia 2008

Optimus bliżej odszkodowania od SP

Sąd Okręgowy w Krakowie orzekł, Optimus Technologie może dochodzić od państwa odszkodowania za straty, jakie poniósł w wyniku nieprawidłowych działań organów podatkowych ‘stary’ Optimus Romana Kluski. OT chciałoby uzyskać od SP 36.6 mln zł plus około 12.0 mln zł odsetek.
Zarząd Spółki poinformował, iż Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok wstępny, uznający roszczenia Optimus S.A. za zasadne co do istoty. Wyrok wstępny odnosi się jedynie do zasadności roszczenia odszkodowawczego, natomiast wysokość odszkodowania zostanie ustalona w dalszym toku postępowania sądowego.

‘Zależało nam, aby sąd ocenił, czy nasz klient ma prawo do żądania odszkodowania, co kwestionowali adwokaci skarbu państwa. Wynikało to z przezorności. Nie chcieliśmy bezpodstawnie brnąć w długoletni i kosztowny proces. Teraz okazało się, że nasz klient co do zasady ma prawo do odszkodowania. Jeżeli wyrok się uprawomocni, to sąd zapewne powoła biegłych do wyceny szkody i zadośćuczynienia’ powiedział dla dziennika Puls Biznesu mecenas Filip Dopierała, reprezentujący OT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2