reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 24 listopada 2008

WABCO Polska planuje redukcję zatrudnienia

PAP poinformowała, iż WABCO Polska mający swoją polska fabrykę we Wrocławiu, do końca roku zwolni 290 osób.
Jak poinformowali PAP w piątek przedstawiciele WABCO Polska, redukcja zatrudnienia odbędzie się poprzez: rezygnację z zatrudniania pracowników agencji pracy tymczasowej, wygaśnięcie umów na czas określony i zamrożenie rekrutacji z zewnątrz na wakujące stanowiska. Przewidując dalsze zahamowanie wzrostu rynku motoryzacyjnego, WABCO zainicjowało proces redukcji zatrudnienia o około 1000 miejsc w skali światowej.

Według artykułu, przygotowanego przez WNP.pl, WABCO Vehicle Control Systems to jeden ze światowych dostawców elektronicznych układów hamulcowych, układów stabilizacji jazdy, zawieszenia i kontroli napędu do pojazdów użytkowych. Siedziba główna WABCO zlokalizowana jest w Brukseli. Obecnie firma zatrudnia ponad 7700 pracowników w 31 krajach na całym świecie.

W 2001 r. firma WABCO Polska uruchomiła fabrykę we Wrocławiu. Zakład produkuje i dostarcza hydrauliczne układy hamulcowe, systemy ABS, elementy zawieszenia pneumatycznego na potrzeby producentów pojazdów użytkowych i przyczep, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki Płn. Obecnie WABCO Polska zatrudnia ponad 1900 pracowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1